· Achalpur: Bacchu Alias Omprakash Babarao Kadu(
· Aheri: Atram Dipak Mallaji(
· Ahmadpur: Babasaheb Mohanrao Patil(RSPS)- Wins
·
· Airoli: Sandeep Ganesh Naik(NCP)- Wins
· Akkalkot: Patil Sidramappa Malkappa(BJP)- Wins
· Akkalkuwa: Padvi Adv K C(Cong)- Wins
·
·
· Akole: Pichad Madhukar Kashinath(NCP)- Wins
· Akot: Gawande Sanjay Laxman(SS)- Wins
· Alibag: Meenakshi Prabhakar Patil(PWPI)- Wins
· Amalner: Patil Krushibhushan Sahebrao(
· Ambegaon: Dilip Walse Patil(NCP)- Wins
· Ambernath: Dr Balaji Kinikar(SS)- Wins
· Amgaon: Ramratanbapu Bharatbhapu Raut(Cong)- Wins
·
· Andheri East: Shetty Suresh Hiriyanna(Cong)- Wins
· Andheri West: Ashok Bhau Jadhav(Cong)- Wins
· Anushakti Nagar: Nawab Malik(NCP)- Wins
· Arjuni Morgaon: Badole Rajkumar Sudam(BJP)- Wins
· Armori: Anandrao Gangaram Gedam(Cong)- Wins
· Arni: Shiwajirao Shiwramji Moghe(Cong)- Wins
· Arvi: Dadarao Yadavraoji Keche(BJP)- Wins
· Ashti: Dhas Suresh Ramchandra(NCP)- Wins
·
·
·
· Ausa: Basawaraj Madhavrao Patil(Cong)- Wins
· Badnapur: Santosh Vasantlal Sambre(SS)- Wins
· Badnera: Ravi Rana(
· Baglan: Umaji Manglu Borse(BJP)- Wins
· Balapur: Baliram Bhagwan Siraskar(
· Ballarpur: Mungantiwar Sudhir Sachchidanand(BJP)- Wins
· Baramati: Ajit Pawar(NCP)- Wins
· Barshi: Dilip Sopal(
· Basmath: Dandegaonkar Jaiprakash Raosaheb(NCP)- Wins
· Beed: Kshirsagar Jaydattji Sonajirao(NCP)- Wins
· Belapur: Ganesh Naik(NCP)- Wins
· Bhandara: Bhondekar Narendra Bhojraj(SS)- Wins
· Bhandup West: Shishir Shinde(MNS)- Wins
· Bhiwandi East: Abu Aasim Azami(SP)- Wins
· Bhiwandi Rural: Savara Vishnu Rama(BJP)- Wins
· Bhiwandi West: Abdul Rashid Tahir Momin(SP)- Wins
· Bhokar: Ashok Chavan(Cong)- Wins
· Bhokardan: Chandrakant Pundlikrao Danve(NCP)- Wins
· Bhor: Thopate Sangram Anantrao(Cong)- Wins
· Bhosari: Vilas Vithoba Lande(
· Bhusawal: Savkare Sanjay Waman(NCP)- Wins
· Boisar: Tare Vilas Sukur(BVA)- Wins
· Borivali: Gopal Shetty(BJP)- Wins
· Brahmapuri: Atul Devidas Deshkar(BJP)- Wins
· Buldhana: Vijayraj Haribhau Shinde(SS)- Wins
· Byculla: Chavan Madhukar Balkrishna(Cong)- Wins
· Chalisgaon: Deshmukh Rajiv Anil(NCP)- Wins
· Chandgad: Desai Krishnarao Rakhamajirao Alias Babasaheb Kupe(NCP)- Wins
· Chandivali: Khan Mohd Arif(Cong)- Wins
· Chandrapur: Shamkule Nanaji Sitaram(BJP)- Wins
· Chandvad: Laxmibai Shewale(
· Charkop: Yogesh Sagar(BJP)- Wins
· Chembur: Chandrakant Damodhar Handore(Cong)- Wins
· Chikhli: Bondre Rahul Siddhavinayak(Cong)- Wins
· Chimur: Wadettiwar Vijay Namdeorao(Cong)- Wins
· Chinchwad: Laxman Jagtap(
· Chiplun: Chavan Sadanand Narayan(SS)- Wins
· Chopda: Jagdishchandra Ramesh Walvi Jagdishbhau(NCP)- Wins
· Colaba: Annie Shekhar(Cong)- Wins
· Dahanu: Ozare Rajaram Nathu(CPM)- Wins
· Dahisar: Ghosalkar Vinod Ramchandra(SS)- Wins
· Dapoli: Dalvi Suryakant Shivram(SS)- Wins
· Daryapur: Capt Abhijit Anandrao Adsul(SS)- Wins
· Daund: Rameshrao Kisan Thorat(
· Deglur: Antapurkar Raosaheb Alis Chandoba Jayanta(Cong)- Wins
· Deolali: Gholap Baban Shankar(SS)- Wins
· Deoli: Ranjit Prataprao Kamble(Cong)- Wins
· Dhamangaon Railway: Jagtap Virendra Valmik(Cong)- Wins
· Dharavi: Gaikwad Varsha Eknath(Cong)- Wins
·
· Dhule Rural: Prof Shard Patil(SS)- Wins
· Digras: Rathod Sanjay Dulichand(SS)- Wins
· Dindori: Mahale Dhanraj Haribhau(SS)- Wins
· Dindoshi: Rajhans Singh Dhananjay Singh(Cong)- Wins
· Dombivali: Chavan Ravindra Dattatraya(BJP)- Wins
· Erandol: Patil Chimanrao Rupchand(SS)- Wins
· Gadchiroli: Dr Namdeo Dalluji Usendi(Cong)- Wins
· Gangakhed: Ghandat Mama(
· Gangapur: Prashant Bansilal Bamb(
· Georai: Pandit Badamrao Lahurao(NCP)- Wins
· Ghansawangi: Rajeshbhayya Tope(NCP)- Wins
· Ghatkopar East: Mehta Prakash Manchubai(BJP)- Wins
· Ghatkopar West: Ram Kadam(MNS)- Wins
· Gondiya: Agrawal Gopaldas Shankarlal(Cong)- Wins
· Goregaon: Subhash Desai(SS)- Wins
· Guhagar: Bhaskar Jadav(NCP)- Wins
· Hadapsar: Babar Mahadeo Ramchandra(SS)- Wins
· Hadgaon: Pawar Madhavrao Nivrutirao(Cong)- Wins
· Hatkanangle: Dr Sujit Vasantrao Minachekar(SS)- Wins
· Hinganghat: Ashok Shamraoji Shinde(SS)- Wins
· Hingna: Ghodmare Vijaybabu Pandurangji(BJP)- Wins
· Hingoli: Patil Bhaurao Baburao(Cong)- Wins
· Ichalkaranji: Halvankar Suresh Ganpati(BJP)- Wins
· Igatpuri: Gavit Nirmala Ramesh(Cong)- Wins
· Indapur: Patil Harshavardhan Shahajirao(Cong)- Wins
· Islampur: Jayant Patil(NCP)- Wins
· Jalgaon (Jamod): Kute Sanjay Shriram(BJP)- Wins
·
· Jalgaon Rural: Deokar Gulabrao Baburao(NCP)- Wins
· Jalna: Gorantyal Kailas Kishanrao(Cong)- Wins
· Jamner: Mahajan Girish Dattatray(BJP)- Wins
· Jat: Prakash Anna Shivajirao Shendge(BJP)- Wins
· Jintur: Kadam Ramprasad Wamanrao Bordikar(Cong)- Wins
· Jogeshwari East: Waikar Ravindra Dattaram(SS)- Wins
· Junnar: Benake Vallabh Dattaray(NCP)- Wins
· Kagal: Mushrif Hasan Miyalal(NCP)- Wins
· Kaij: Sou Vimaltai Nandkishor Mundada(NCP)- Wins
· Kalamnuri: Satav Rajiv Shankarrao(Cong)- Wins
· Kalina: Kripashankar Singh(Cong)- Wins
· Kalwan: Arjun Tulshiram Pawar(NCP)- Wins
· Kalyan East: Ganpat Kalu Gaikwad(
· Kalyan Rural: Ramesh Ratan Patil(MNS)- Wins
· Kalyan West: Bhoir Prakash Sukhdeo(MNS)- Wins
· Kamthi: Chandrashekhar Krishnarao Bawankule(BJP)- Wins
· Kandivali East: Thakur Ramesh Singh(Cong)- Wins
· Kankavli: Jathar Pramod Shantaram(BJP)- Wins
· Kannad: Jadhav Harshawardhan Raibhan(MNS)- Wins
· Karad North: Balasaheb Patil(
· Karad South: Vilasrao Patil Kaka(Cong)- Wins
· Karanja: Dahake Prakash Uttamrao(NCP)- Wins
· Karjat: Sureshbhau Narayan Lad(NCP)- Wins
· Karjat Jamkhed: Prof Ram Shankar Shinde(BJP)- Wins
· Karmala: Bagal Shamal Digambar(NCP)- Wins
· Karvir: Narake Chandradip Shashikant(SS)- Wins
· Kasba Peth: Girish Bapat(BJP)- Wins
· Katol: Anil Deshmukh(NCP)- Wins
· Khadakwasala: Wanjale Ramesh Hiraman(MNS)- Wins
· Khamgaon: Sananda Dilipkumar Gokulchand(Cong)- Wins
· Khanapur: Patil Sadashivrao Hanmantrao(Cong)- Wins
· Khed Alandi: Dilip Dattatray Mohite(NCP)- Wins
· Kinwat: Jadhav Pradeep Hemsingh Naik(NCP)- Wins
·
·
· Kopargaon: Kale Ashokrao Shankarrao(SS)- Wins
· Kopri-Pachpakhadi: Eknath Sambhaji Shinde(SS)- Wins
· Koregaon: Shashikant Jaywantrao Shinde(NCP)- Wins
· Kothrud: Chandrakant Balbhim Mokate(SS)- Wins
· Kudal: Narayan Rane(Cong)- Wins
· Kurla: Milind Anna Kamble(NCP)- Wins
·
· Latur Rural: Shinde Vaijanath Gyandev(Cong)- Wins
· Loha: Dhondge Shankarrao Ganeshrao(NCP)- Wins
· Madha: Shinde Babanrao Vitthalrao(NCP)- Wins
· Magathane: Darekar Pravin Yashwant(MNS)- Wins
· Mahad: Bharatshet Gogawale(SS)- Wins
· Mahim: Nitin Vijaykumar Sardesai(MNS)- Wins
· Majalgaon: Prakashdada Sundarrao Solanke(NCP)- Wins
· Malabar Hill: Mangal Prabhat Lodha(BJP)- Wins
· Malad West: Aslam Shaikh(Cong)- Wins
·
·
· Malkapur: Chainsukh Madanlal Sancheti(BJP)- Wins
· Malshiras: Dolas Hanumant Jagannath(NCP)- Wins
· Man: Yelgaonkar Dilip Murlidhar(BJP)- Wins
· Mankhurd Shivaji Nagar: Abu Asim Azmi(SP)- Wins
· Maval: Bala Alias Sanjay Vishwanath Bhegade(BJP)- Wins
· Mehkar: Dr Sanjay Bhaskar Raimulkar(SS)- Wins
· Melghat: Kale Kewalram Tulshiram(Cong)- Wins
· Mira Bhayandar: Gilbert John Mendoca(NCP)- Wins
· Miraj: Khade Suresh Bhau Dagadu(BJP)- Wins
· Mohol: Dhobale Laxman Kondiba(NCP)- Wins
· Morshi: Baraskar Tarabai Gulab(
· Mukhed: Patil
· Venketrao(Cong)- Wins
· Muktainagar: Eknath Khadse(BJP)- Wins
· Mulund: Sardar Tara Singh(BJP)- Wins
· Mumbadevi: Amin Patel(Cong)- Wins
· Mumbra-Kalwa: Awhad Jitendra Satish(NCP)- Wins
· Murbad: Kathore Kisan Shankar(NCP)- Wins
· Murtizapur: Harish Marotiappa Pimpale(BJP)- Wins
·
·
·
·
·
·
· Naigaon: Chavan Vasantrao Balwantrao(
· Nalasopara: Thakur Kshitiji Hitendra(BVA)- Wins
· Nanded North: D P Sawant(Cong)- Wins
· Nanded South: Patil Hemant Shriram(SS)- Wins
· Nandgaon: Pankaj Bhujbal(NCP)- Wins
· Nandurbar: Gavit Vijaykumar Krushnarao(NCP)- Wins
· Nashik Central: Gite Vasantrao Nivrutti(MNS)- Wins
· Nashik East: Adv Dhikale Uttamrao Nathuji(MNS)- Wins
· Nashik West: Bhosale Nitin Keshavrao(MNS)- Wins
· Nawapur: Gavit Sharad Krushnarao(SP)- Wins
· Nevasa: Gadakh Shankarrao Yashwntrao(NCP)- Wins
· Nilanga: Nilangekar Patil Shivajirao Bhaurao(Cong)- Leads
· Niphad: Kadam Anil Sahebrao(SS)- Wins
· Osmanabad: Rajenibalkar Omprakash Bhupalsinha Alias Pawan Raj(SS)- Wins
· Ovala - Majiwada: Pratap Baburao Sarnaik(SS)- Wins
· Pachora: Wagh Dilip Onkar(NCP)- Wins
· Paithan: Sanjay Waghchaure(NCP)- Wins
· Palghar: Gawit Rajendra Dhedya(Cong)- Wins
· Palus-Kadegaon: Patangrao Kadam(Cong)- Wins
· Pandharpur: Bhalke Bharat Tukaram(SWP)- Wins
· Panvel: Prashant Ramsheth Thakur(Cong)- Wins
· Paranda: Mote Rahul Maharudra(NCP)- Wins
· Parbhani: Jadhav Sanjay Bandu Haribhau(SS)- Wins
· Parli: Pankaja Munde(BJP)- Wins
· Parner: Auti Vijayrao Bhaskarrao(SS)- Wins
· Partur: Jethaliya Sureshkumar Kanhaiyalal(
· Parvati: Madhuri Satish Misal(BJP)- Wins
· Patan: Patankar Vikramsinh Ranjitsinh(NCP)- Wins
· Pathri: Renge Mira Kalyanrao(SS)- Wins
· Pen: Dhairyashil Mohan Patil(PWPI)- Wins
· Phaltan: Chavan Dipak Pralhad(NCP)- Wins
· Phulambri: Kale Kalyan Vaijinathrao(Cong)- Wins
· Pimpri: Anna Bansode(NCP)- Wins
· Pune Cantonment: Bagwe Rameshanandrao(Cong)- Wins
· Purandar: Shivtare Vijay Sopanrao(SS)- Wins
· Pusad: Manohar Naik(NCP)- Wins
· Radhanagari: K P Patil(NCP)- Wins
· Rahuri: Kardile Shivaji Bhanudas(BJP)- Wins
· Rajapur: Rajan Salvi(SS)- Wins
· Rajura: Dhote Subhash Ramchandrarao(Cong)- Wins
· Ralegaon: Prof Vasant Chindhuji Purke(Cong)- Wins
· Ramtek: Ashish Nandkishore Jaiswal Wakil(SS)- Wins
· Ratnagiri: Uday Ravindra Samant(NCP)- Wins
· Raver: Shirish Madhukarrao Chaudhari(
· Risod: Zanak Subhashrao Ramrao(Cong)- Wins
· Sakoli: Nanabhau Falgunrao Patole(BJP)- Wins
· Sakri: Bhoye Yogendra Reshama(Cong)- Wins
· Sangamner: Thorat Vijay Alias Balasaheb Bhausaheb(Cong)- Wins
· Sangli: Sambhaji Hari Pawar(BJP)- Wins
· Sangole: Ganapatrao Annasaheb Deshmukh(PWPI)- Wins
· Satara: Bhonsle Shivendrasinh Abhaysinh(NCP)- Wins
· Savner: Kedar Sunil Chhatrapal(Cong)- Wins
· Sawantwadi: Deepak Vasant Kesarkar(NCP)- Wins
· Shahada: Valvi Padmakar Vijaysing(Cong)- Wins
· Shahapur: Daulat Bhika Daroda(SS)- Wins
· Shahuwadi: Vinay Vilasrao Kore Savkar(JSS)- Wins
· Shevgaon: Ghule Chandrashekhar Marutraoji(NCP)- Wins
· Shirala: Mansingh Naik(
· Shirdi: Patil Vikhe Radhakrishna Eknathrao(Cong)- Wins
· Shirol: Appasaheb Alias Satgonda Revgonda Patil(Cong)- Wins
· Shirpur: Kashiram Vechan Pawara(Cong)- Wins
· Shirur: Ashok Raosaheb Pawar(NCP)- Wins
· Shivadi: Bala Nandgaokar(MNS)- Wins
· Shivajinagar: Nimhan Vinayak Mahadev(Cong)- Wins
· Shrigonda: Pachpute Babanrao Bhikaji(NCP)- Wins
· Shrirampur: Kamble Bhausaheb Malhari(Cong)- Wins
· Shrivardhan: Tatkare Sunil Dattatrey(NCP)- Wins
· Sillod: Abdul Sattar Abdul Nabi(Cong)- Wins
· Sindkhed Raja: Rajendra Bhaskarrao Shingne(NCP)- Wins
· Sindkheda: Saner Shamkant Raghunath(Cong)- Wins
· Sinnar: Kokate Manikrao Shivaji(Cong)- Wins
· Sion Koliwada: Shetty Jagannath Achanna(Cong)- Wins
·
·
· Solapur South: Dilip Bramhadev Mane(Cong)- Wins
· Tasgaon: R R Patil(NCP)- Wins
· Teosa: Adv Yashomati Thakur(Cong)- Wins
· Thane: Rajan Vichare(SS)- Wins
· Tirora: Bopache Khushal Parasram(BJP)- Wins
· Tuljapur: Chavan Madhukarrao Devrao(Cong)- Wins
· Tumsar: Bawankar Anil Fattu(Cong)- Wins
· Udgir: Sudhakar Sangram Bhalerao(BJP)- Wins
·
· Umarga: Chougule Dnyanraj Dhondiram(SS)- Wins
· Umarkhed: Khadse Vijayrao Yadavrao(Cong)- Wins
· Umred: Parwe Sudhir Laxman(BJP)- Wins
· Uran: Patil Vivekanand Shankar(PWPI)- Wins
· Vadgaon Sheri: Bapusaheb Tukaram Pathare(NCP)- Wins
· Vaijapur: R M Wani(SS)- Wins
· Vandre East: Sawant Prakash Vasant Bala(SS)- Wins
· Vandre West: Baba Ziauddin Siddique(Cong)- Wins
· Vasai: Vivek Raghunath Pandit Bhau(
· Versova: Khosa Baldev Basantsingh(Cong)- Wins
· Vikhroli: Mangesh Sangle(MNS)- Wins
· Vikramgad: Adv Chintaman Wanga(BJP)- Wins
· Vile Parle:
· Wadala: Kalidas Nilkanth Kolambkar(Cong)- Wins
· Wai: Makarand Patil(
· Wani: Kasawar Wamanrao Bapurao(Cong)- Wins
· Wardha: Deshmukh Suresh Bapuraoji(
· Warora: Deotale Sanjay Wamanrao(Cong)- Wins
· Washim: Lakhan Sahadeo Malik(BJP)- Wins
· Worli: Sachin Ahir(NCP)- Wins
· Yavatmal: Nilesh Shivram Deshmukh Parvekar(Cong)- Wins
· Yevla: Chhagan Bhujbal(NCP)- Wins
No comments:
Post a Comment